0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQIntervistë SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski për MIA-n: Të nxjerrim mësim dhe të ndryshohemi, fokus në bashkimin, agjendën evropiane dhe problemet reale të qytetarëve

LSDM-ja duhet të zbatojë intensivisht agjendën evropiane, por nuk mund të presim që BE-ja apo dikush tjetër do të na i zgjidhë problemet. Prioritet duhet të jetë politika e brendshme, rritja e standardit jetesor të qytetarëve, forcimi i ekonomisë. Këtë në intervistën për MIA-n, e thotë Dimitar Kovaçevski, zëvendësministër aktual i Financave dhe anëtar i Këshillit Ekzekutiv të LSDM-së, i cili dje deklaroi se do të kandidojë për lider të partisë, pasi socialdemokratët të premten përcaktuan dorëheqjen e kryetarit të partisë Zoran Zaev dhe shpalli zgjedhjet brendapartiake me votim të drejtpërdrejtë që do të mbahen më 12 dhjetor.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle