0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski pas takimit me Petkovin: Për momentin nuk mund të flitet për çfarëdo progresi me Bullgarinë, bisedimet vazhdojnë

Në këtë moment nuk mund të them për atë nëse ka progres në lidhje me arritjen e dokumentit të përbashkët të pranueshëm me Bullgarinë, por bisedimet vazhdojnë në mes ekipeve të ekspertëve të Ministrive për Punë të Jashtme dhe menjëherë sapo të ketë progres të caktuar kjo do të kumtohet në nivel të ministrave, deklaroi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me homologun e tij bullgar Kirill Petkov në Romë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle