0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski pas vizitës tek Papa Françesku: Mbështetja ndaj bashkëqytetarëve tanë më të cenueshëm në kohë krize është thelbi i veprimtarisë sonë

Në audiencën tek Papa Françesku, si një nga aktivitetet qendrore të programit për nderimin e jetës dhe veprës madhështore të iluministëve Kirili dhe Metodi ,të cilët me misionin e tyre për të përhapur krishterimin në një gjuhë të kuptueshme për popujt sllavë, kryen edhe misionin e lidhjes së popujve të Evropës i vërtetuan marrëdhëniet miqësore me Selinë e Shenjtë, shkroi kryeministri Dimitar Kovaçevski në profilin e tij në Fejsbuk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle