0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Ngrohtoret do të jenë në funksion për ngrohjen e qytetit

Po zhvillohen negociata midis “Adorës” dhe EMV-së, e cila duhet ta ndërmarrë ngrohjen e Shkupit, dhe sipas Ligjit për energjetikë, ngrohtoret do të vendosen në funksion për ngrohjen e qytetit, deklaroi kryeministri Dimitar Kovaçevski në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp duke i kumtuar vendimet për përballje me krizën energjetike nga seanca e sontme e Këshillit ekonomik-energjetik.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle