0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Nga ky këndvështrim nuk mund të jepet përgjigje se çfarë do të thotë për vendin tonë kërkesa nga Ukraina për anëtarësim në BE

Për sa i përket asaj nëse kjo krizë Ukrainë do ta përshpejtojë hapjen e negociatave për anëtarësim të vendit tonë me BE-në, nuk mund të jepet përgjigje konkrete nga ky këndvështrim. Ajo që di është se ne bëjmë pjesën tonë të punës në marrëdhëniet dypalëshe me Bullgarinë, grupet e punës në sektorët e ekonomisë, kulturës, arsimit, punojnë në baza javore. Ministritë e Punëve të Jashtme janë duke punuar për çështje të hapura politike dhe sapo të kemi një dokument të pranueshëm nga të dyja palët, ai do të shpërndahet me opinionin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle