0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Nevojitet të përshpejtohet projekti për stacionin filtrues në Shkup

Tanimë ka disa projekte të cilat kanë të bëjnë me ndërtimin e stacioneve filtruese. Më i madhi është në Shkup. Për fat të keq, ky stacion filtrues praktikisht ka ngecur. Aty ka pasur mosmarrveshje, mes kryetares së qytetit dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, atë le ta pastrojnë mes vete. Megjithatë unë ju bëj thirrje që këtë projekt ta përshpejtojnë dhe Shkupi të ketë stacion filtrues ashtu siç kanë marrë dhe siç po marrin edhe qytetet tjera, porositi në konferencën e sotme për shtyp, kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle