0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Kovaçevski në takim me udhëheqësit e bashkësive fetare: Bashkëpunimi i mirë do të vazhdojë

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot u takua me udhëheqësit e bashkësive fetare në vend: të Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit, Kryepeshkopi i Ohrit dhe Maqedonisë, z.z. Stefan, i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema Haxhi Shaqir Efendi Fetai, i Kishës Katolike, Imzot Kiro Stojanov, Ipeshkvi i Shkupit dhe Eparhu Strumicë-Shkup, me Kryetarin e Bashkësisë së Hebrenjve, Pepo Levi dhe me Marjan Dimov, Mbikëqyrës i Kishës Metodiste-Ungjillore, me ç’rats tha se bashkëpunimi i mirë me bashkësitë fetare do të vazdojë edhe në të ardhmen.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle