0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski në Samitin në Tiranë pritet nga Rama

Kryeministri Dimitar Kovaçevski është pritur sot në Tiranë nga homologu i tij shqiptar Edi Rama, ku sot mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor – Bashkimi Evropian. Ky është samiti i parë i BE-së që organizohet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, pranë Shqipërisë fqinje, gjë që rrit edhe më shumë rëndësinë dhe vlerën e tij. BE-ja, theksojnë nga  Qeveria, ka treguar një partneritet të fortë ndaj vendeve të këtij rajoni, duke konfirmuar kështu edhe një herë se na sheh si një partner të besueshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle