0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski në Pragë: Solidariteti dhe bashkëpunimi janë të domosdoshëm që të tejkalohet krizës energjetike

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Pragë në kuadër të takimit të parë të Bashkësisë Politike Evropiane, merr pjesë në tryezën e rrumbullakët të liderëve kushtuar energjetikës dhe ekonomisë. Së bashku me kryeministrin Kovaçevski në diskutimin e njëjtë morën pjesë edhe  kryeministri i Spanjës, Pedro Sançezi, kryeministri i Holandës, Mark Rute, kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Britanisë së Madhe dhe Irlandës, Elizabet Trasi, si dhe liderë të tjerë të vendeve evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle