0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Në mes pandemisë, në shkolla investuam rreth një miliardë denarë

Investojmë në fëmijët, rininë dhe në arsim dhe në vitin pandemik kemi investuar rreth 1 miliardë denarë për kushte më të mira në procesin arsimore që është për 2,5 herë më shumë se në vitin 2020, deklaroi kryeministri Dimitar Kovaçevski gjatë vizitës së sotme në Shkollën Fillore “Kire Gavrilloski-Jane” dhe në gjimnazin “Mirçe Acev” në Prilep.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle