0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Kovaçevski në Kolegjin Amerikan: Anëtarësimi në BE sjell përfitime në çdo aspekt

- Anëtarësimi në Bashkimin Evropian sjell përfitime në çdo aspekt, ndërsa nga përvojat e vendeve të cilat janë bërë anëtare në Union, është e dukshme rritja e aktivitetit ekonomik, tregtisë, rritjes së investimeve të huaja dhe punësimit më të madh, theksoi kryeministri Dimitar Kovaçevski në ligjëratën që u mbajt në Kolegjin Amerikan me rastin e 9 majit - Ditës së Evropës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle