0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski në isnpektim të rrugës së shpejtë Rankovcë – Kriva Pallankë: Korridorin 8 e kthyem në mesin e prioriteteve të larta

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot së bashku me ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski dhe drejtorin e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore (NPRRSh), Ejup Rustemi bënë inspektim të ndërtimit të rrugës ekspres Rankovc - Kriva Pallankë, me gjatësi të përgjithshme prej 24,5 kilometrash dhe vlerë të përgjithshme prej 62,5 milionë eurosh, pasi me homologun bullgar Kirill Petkov, gjatë takimeve të paracakohshme në Shkup dhe Sofje u zotuan për t'i intensifikuar punimet për realizim sa më të shpejtë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle