0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Misioni i Shën Klimentit të Ohrit është i lidhur me fillimet e shkrim-leximit maqedonas dhe kjo është gdhendur përgjithmonë në identitetin maqedonas

- Misioni i Shën Klimentit të Ohrit është i lidhur drejtpërdrejt me fillimet e shkrim-leximit maqedonas dhe kjo është gdhendur përgjithmonë në identitetin tonë maqedonas, shkroi kryeministri Dimitar Kovaçevski në urimin me rastin e 8 Dhjetorit - festës Shën Klimenti i Ohrit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle