0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski – Meta: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë plotësuar gjithçka, në rend është BE-ja

Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Republika e Shqipërisë, si vende fqinje dhe miqësore, ndajnë vlera të njëjta dhe kanë ardhmëri të përbashkët. Kjo ardhmëri e përbashkët është në BE dhe jam i bindur se së shpejti që të dy vendet do t’i fillojnë negociatat për anëtarësim në Union, pasi edhe Maqedonia e Veriut edhe Shqipëria deri tani kanë plotësuar gjithçka çka është kërkuar prej tyre. Tani e ka radhën BE-ja, tha kryetari i LSDM-së dhe mandatar për përbërje të Qeverisë së re, Dimitar Kovaçevski në takimin e sotëm me kryetarin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle