0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKultura.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: me 49,7 milionë euro nga programi TAV realizojmë projekte infrastrukturore për nevojat reale të qytetarëve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi e kanë vizituar Komunën e Sarajit, me rastin e rindërtimit të rrugës Bukoviq-Raoviq, një nga 94-të projektet infrastrukturore nga programi TAV në vlerë prej 49,7 milionë euro. Rruga Bukoviq-Raoviq është në fazën përfundimtare të realizimit, është e gjatë gjashtë kilometra dhe i ndërlidh dy fshatrat. Vlera e investimeve është 748 mijë euro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle