0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQE përzgjedhur SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Maqedonishtja do të jetë gjuhë zyrtare e BE-së, nuk ka kurrfarë fusnota apo plotësime

Kryeministri Dimitar Kovaçevski përmes njoftimit në Fejsbuk ka demantuar, siç thekson, gënjeshtrat dhe spekulimet në lidhje me propozimin francez, dhe porositi se gjuha maqedonase do të jetë gjuhë zyrtare e Bashkimit Evropian, pa kurrfarë fusnota apo plotësime.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle