0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski-Makron: Franca është e përkushtuar në perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot kishte bisedë telefonike me presidentin e Republikës së Francës Emanuel Makron me të cilin u pajtuan se  nuk ka kohë për humbje dhe potencuan se anulimi i mëtutjeshëm i fillimit të negociatave për anëtarësim të vendit në BE mund të ketë pasoja rajonale serioze dhe gjerësisht e hap derën për ndikim të rritur të palëve të treta në rajon.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle