0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: LSDM-ja e para e mbështeti propozimin për një njësi zgjedhore, modelin e ri zgjedhor duhet ta definojnë grupet e punës dhe ekspertët

LSDM-ja është e para që ka mbështet propozimin e partive më të vogla politike për një njësi zgjedhore dhe ky është përcaktimi ynë programor. Nuk mund të jetë propozim i VMRO-DPMNE-së, por i LSDM-së. Ata tani janë të zëshëm me këtë çështje sepse me asgjë nuk merren përveç kërkesës për zgjedhje të parakohshme zgjedhore, ndërsa ato do të mbahen në vitin 2024, deklaroi kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle