0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Kovaçevski – Krivokapiq: Pas NATO-s, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi të fokusuar në perspektivën e përbashkët evropiane

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kryeministri i Malit të Zi Zdravko Krivokapiq sot në Londër realizuan takim, në të cilin e riafirmuan përkushtimin e fuqishëm të dy vendeve për bashkëpunim edhe më intensiv, i cili pas aleancës  në NATO orientohet drejtë perspektivave të përbashkët të BE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle