0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski – KOM-AO-së: Me kujdes dhe besim të veçantë i ruajmë zotimet e Cirilit dhe Metodit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski me rastin e 24 Majit - Ditës së iluministëve mbarësllovenë, Shën Cirili e Metodi, i dërgoi telegram urimi Kishës ortodokse maqedonase - Arqipeshkvisë së Ohrit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle