0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski – Karadaj: Po e përforcojmë intensitetin e dialogut mes dy vendeve për të zhbllokuar integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, në margjinat e vizitës së tij zyrtare në Republikën e Bullgarisë, realizoi takim me kryetarin e Lëvizjes për të drejta dhe liri dhe deputetin e Kuvendit të Republikës së Bullgarisë, Mustafa Karadaj, në të cilën të dy shprehën shpresën e përbashkët se dialogu i intensifikuar mes dy vendeve në nivelin më të lartë do të japë shpejt rezultatet e pritura, të cilat pritet të zgjidhin çështjet e hapura mes dy vendeve dhe të zhbllokojnë procesin e integrimeve evropiane të Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle