0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Ka mjaftueshëm energji elektrike për amvisëritë, çmimi ngelet i njëjtë

Prodhimi i energjisë elektrike për amvisëritë është stabil, ndërsa çmimi i energjisë për amvisëritë nuk do të ndryshojë. Shoqëria aksionale "Centralet e Maqedonisë së Veriut" e përforcoi minimin e thëngjillit në REK "Manastir" dhe REK "Osllomej", për shkak të prodhimit stabil të energjisë elektrike për amvisëritë dhe e optimizon prodhimin në hidrocentralet, centralet me gaz dhe me erë, deklaroi drejtori i SHA EMV, Vasko Kovaçevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle