0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Ilindeni është forca jonë edhe për një Maqedoni të Veriut bashkëkohore, moderne, të zhvilluar ekonomike dhe evropiane

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në fjalimin e tij nga Meçkin Kamen me rastin e festës së Republikës theksoi se Ilindeni është forca jonë dhe për një Republikë të Maqedonisë së Veriut bashkëkohore, moderne, të zhvilluar ekonomikisht dhe evropiane. E japim fjalën, shtoi ai, se para tyre dhe brezave të sotëm është ideja ilindene dhe e KAÇKM-së për një të ardhme të ndritur dhe premtuese maqedonase dhe nuk ka kthim prapa, ka vetëm progres.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle