0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Gjuha maqedonase në kornizën e negociatave është gjuhë maqedonase

Gjuha maqedonase në kornizën e negociatave është gjuhë maqedonase. Të gjitha çështjet tona identitare janë të mbrojtura, sepse ato ishin kërkesat tona elementare që ne i përmbushëm në negociata, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit të sotëm me partnerët e koalicionit lidhur me propozimin francez për heqjen e vetos nga Bullgaria dhe hapjen e negociatave për anëtarësim në BE.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle