0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: EMV nuk do të lejojë rritje të madhe të çmimit të rrymës për amvisëritë

Drejtori i përgjithshëm i SHA EMV, Vasko Kovaçevski kumtoi se po bëhen përllogaritjet për çmimin e energjisë elektrike që kompania do t'ia shesë EVN Houm prej 1 korrikut deri më 31 dhjetor të këtij viti. Analizohen edhe mundësitë për ulje të shpenzimeve të kompanisë për për plotësisht 15 për qind dhe për rritje të prodhimit për plotësisht 20 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle