0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski – Dragi: Nga Italia kemi një mbështetje të fortë dhe konsekuente për integrimin evropian të vendit

Italia është vend anëtar i BE-së, i cili është aleati ynë në përpjekjet për inkuadrimin e Maqedonisë së Veriut, ndërsa  ekziston marrëveshje se e njëjta duhet të ndodhë pa vonesa shtesë. Mbështetja e fortë, e zëshme dhe konsekuente e Italisë për procesin e integrimit të vendit tonë në BE është e një rëndësie të veçantë, deklaroi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me kryeministrin italian Mario Dragi në Romë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle