0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski dhe delegacioni i Maqedonisë së Veriut mori pjesë në lutjen në nder të misionit të Kirilit dhe Metodit

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe delegacioni qeveritar, në kuadër të vizitës në Republikën e Italisë dhe të Selisë së Shenjtë (Vatikan) me rastin e 24 majit - Dita e Iluministëve Mbarëslloven  të Shenjtë Kirilit dhe Metodit, si dhe ambasadorët e vendit tonë në Vatikan dhe Iltali Marija Efremova dhe Vesel Memedi, morën pjesë në lutjen dhe në ceremoninë e vendosjes së luleve në varrin e Shën Kirilit në Bazilikën "San Klemente" në Romë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle