0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski – Bomgartner: Shkupi dhe Parisi po shkruajnë kapitull të ri bashkëpunimi me investim prej 270 milionë euro për parkun solar

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot u takua me ambasadorin francez në vendin tonë Sirill Bomgartner. Franca dhe Maqedonia e Veriut po shkruajnë një kapitull të ri të bashkëpunimit që reflektohet në investimin e parë me parkun solar të kompanisë “Akuo Energy” me vlerë mbi 270 milionë euro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle