0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Bëj apel për rritjen e nivelit të vaksinimit dhe respektimin e masave mbrojtëse

Kjo valë e re e koronavirusit, e cila tashmë është përzierje e llojit delta dhe omikron, e rikonfirmoi nevojën për një nivel më të lartë të vaksinimit dhe një nivel më të lartë të respektimit të masave mbrojtëse, distancimit etj. Unë kurrë nuk kam dashur të jem këshilltar dhe t'u jap këshilla qytetarëve tanë, por të gjitha analizat botërore nga të gjitha vendet tregojnë se ku shkalla e vaksinimit është më e lartë, shkalla e infeksionit është më e ulët, por edhe kur shkalla e infeksionit është e lartë, vdekshmëria është më e vogël.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle