0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: “Ballkani i Hapur” hapi rrugë për ballafaqim të përbashkët me sfidat për sigurimin e ushqimit dhe energjisë elektrike

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Samitin e “Ballkanit të Hapur” në Beograd, bashkë me liderët nga rajoni dhe me anëtarët e grupit të krizës për ushqim dhe energji, Kreshnik Bekteshi, ministër i Ekonomisë, Ljupço Nikollovski, ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave , drejtorët, Sllavica Kutirov e Drejtorisë Doganore dhe Nikolla Babovski i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari, si dhe me kolegët e tyre nga rajoni diskutuan për prioritetet e të gjitha qeverive në kushte të krizës energjetike dhe kjo është furnizim papengesë me ushqim dhe energji elektrike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle