0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Ballkani i Hapur është nismë e shkëlqyer, por nuk është zëvendësim për BE-në

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski në Ohër theksoi se Bashkimi Evropian do të jetë gjithmonë qëllimi strategjik për shtetin dhe se nuk ekziston zëvendësim për të. Deklarata e tij u dha në konferencën për shtyp në Samitin e Ballkanit të Hapur që po mbahet në Ohër si përgjigje e pyetjes - nëse "Ballkani i Hapur" do të mbetet nisma e vetme reale për shtetin po qe se Bullgaria nuk e heq veton në samitin e ardhshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle