0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQPolitikë SQ

Kovaçevski – Azeski: Oda Ekonomike do të tërheqë iniciativën para Gjykatës Kushtetuese për të dielën jo-pune

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ekipi i tij ekonomik u takua me kryetarin e Odës Ekonomike të Maqedonisë së Veriut Branko Azeski, anëtarë të Bordit të Drejtorëve dhe biznesmenë të njohur në vend për të theksuar rëndësinë e bashkëpunimit të vazhdueshëm partneritet me komunitetin e biznesit me qëllim arritjen e ritmeve më të larta të rritjes ekonomike dhe adresimin e sfidave të krizës energjetike dhe pandemisë që ndikojnë në kapacitetin financiar të ekonomisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle