0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Asnjëherë të mos e harrojmë dorën e shtrirë të Bullgarisë gjatë përmbytjeve dhe zjarret e mëdha në vendin tonë

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski me ftesë të kryeministrit të Bullgarisë Kiril Petkov, në margjinat e seancës së përbashkët të dy qeverive, mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve "Bullgarët e denjë" që tradicionalisht ndahet çdo vit për shumë qytetarë bullgarë që kanë arritur rezultate të mëdha dhe vepra humanitare për popullin e tyre dhe për vendin e tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle