0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kostadinovska – Stojçevska: Shkurtimi i shpenzimeve joproduktive në Kulturë nuk do të reflektohet në ngjarjet kulturore

Ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinovska - Stojçevska sot deklaroi se me ribalancin e Buxhetit do të ketë shkurtim në kulturë dhe përmendi se fillimisht ato do të jenë shpenzimet më joproduktive edhe atë shpenzime pa të cilat, siç tha, "do të mund të mbijetojmë deri në fund të vitit".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle