Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Kostadinovska Stojçevska: QIK në Sofje është kapitull cilësor në marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

- Ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinovska Stojçevska, si pjesë e delegacionit qeveritar i cili është për vizitë zyrtare në Bullgari sot e vizitoi Qendrën Informative Kulturore në Republikën e Maqedonisë së Veriut në Sofje. Në takim me drejtorin Sashko Nasev biseduan për dinamikën dhe aktivitetet e ardhshme të kësaj qendre kulturore të Maqedonisë së Veriut, e cila ka rëndësi të madhe në promovimin e afirmimin e kulturës në kryeqytetin bullgar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle