Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Kostadinovska – Stojçevska: Qëllimi strategjik është të jemi pjesë e BE-së si maqedonas me kulturë dhe gjuhë

Duam njohjen e kulturës sonë, gjuhës sonë, etnitetit tonë, dhe veçantinë që ne kemi si maqedonas. Qëllimi jonë strategjik është të jemi pjesë e BE-së, por nuk duam asgjë apo aspak sesa meritojnë, dëshirojnë apo kanë vendet anëtare, theksoi ministrja për Kulturë Bisera Kostadinovska-Stojçevska në intervistë për televizionin e Shqipërisë “Top Çanell”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle