0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kostadinovska-Stojçevska në takim me kryeministrin e Flandrisë: Nisma të reja për përmirësimin edhe të rrjetëzimit kulturor

Kultivimi  i trashëgimisë kulturore si prioritet kombëtar është në fokus të programeve të BE-së për afirmimin e të rinjtë nga vendi të cilët do të trajnohen dhe vullnetarizëm në Flandri, për të përfituar nga praktikat pozitive. E rëndësishme është edhe pjesëmarrja e të rinjve në kursin veror  i cili është i destinuar për konservim dhe arkeologji sivjet, tha ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska në Bruksel pas takimit me kryeministrin e Flandrisë, Jan Jambon, i cili është edhe përgjegjës për kulturë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle