0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kostadinovska-Stojçevska në Kretë, në anëtarësimin zyrtar në Rrugët kulturore të Këshillit të Evropës

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska sot pasdite do të marrë pjesë në Forumin e rrugëve kulturore të Këshillit të Evropës, që mbahet në Kretë. Në kuadër të forumit, mbahet ceremoni solemne për nder të anëtarëve të rinj - Maqedonia e Veriut, Libani dhe Shqipëria. Forumi i këtij viti do t'i dedikohet temës "Rrugët kulturore të Këshillit të Evropës: Mbrojtja e vlerave, trashëgimisë dhe dialogut evropian".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle