0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQ

Kostadinovska-Stojçevska: E hapim vendin tonë për të plotësuar historinë e pasur evropiane

Ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinovska-Stojçevska, dje pasdite në Kretë ka mbajtur fjalim në ceremoninë solemne të Forumit të Rrugëve Kulturore të Këshillit të Evropës, që u mbajt në Hanja të Kretës, të cilën e ka hapur ambasadori Patrik Engelberg, kryetar i Komitetit statutor të Marrëveshjes për Zgjerimin e Pjesshëm të Rrugëve Kulturore 2022, i cili uroi përfshirjen e anëtarëve të rinj - Maqedoninë e Veriut, Libanin dhe Shqipërinë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle