Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Kosova vjeshtën e ardhshme përsëri do të aplikojë për anëtarësim në UNESKO

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Hajrulla Çeku paralajmëroi se shteti i tij vjeshtën e ardhshme do të aplikojë për anëtarësim në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, UNESKO, informon korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle