Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Kosova vendosi masa antidamping për një pjesë të importit nga Serbia

Ministrja kosovare e Industrisë, sipërmarrësish dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari kumtoi se prej sot hyjnë në fuqi masat mbrojtëse antidamping ndaj disa kompanive të caktuara të cilat importojnë mallra nga Serbia, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle