Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kornelia Ninova do të jetë kryetarja e parë e Parlamentit bullgar

Katër formacionet të cilat negociojnë për formimin e shumicës së re parlamentare dhe qeverinë bullgare - "Vazhdojmë me ndryshimin", BSP, "ka një popull të tillë" dhe "Bullgaria Demokratike" u dakorduan që kryesuesi i Asamblesë së 47-të popullore të rrotullohet çdo vit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle