0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Koreja e Veriut ka kryer testim të ri me raketë balistike

Koreja e Veriut në mënjges ka shtënë të paktën një raketë balistike nga bregu i saj lindor. Forcat koreanojugore kumtuan se në mëngjes është shtënë një raketë nga rajoni i qytetit Sinpo, ku Koreja e Veriut ka nëndetëse dhe pajisje tjetër teknike për testimin e raketave balistike nga nëndetëset.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle