Botë SQBotë.Portal SQ

Konsultime të SHBA-së me aleatët lidhur me provën e sotme raketore të Koresë Veriore

Shtëpia e Bardhë njoftoi se këshilltari amerikan për siguri kombëtare ka biseduar veçmas me homologët e tij koreano-jugor dhe japonez për provën e sotme të Koresë së Veriut, me ç'rast është testuar një raketë balistike që ka fluturuar mbi tokën japoneze.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle