Ballkan SQBallkan.portal SQ

Konjufca – Lajçak: Për integritetin territorial dhe pavarësinë e Kosovës nuk ka negociim

 Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca u takua sot me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe për çështje rajonale, Mirosllav Lajçak, me të cilin ka biseduar gjatë negociatave midis Prishtinës dhe Beogradit, si dhe për bashkëpunimin rajonal dhe perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, kumtoi Kuvendi i Kosovës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle