0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Kongresmenët amerikanë kundërshtojnë në shitjen e aeroplanëve “F-16” Turqisë

Deputetët demokratikë dhe republikanë në Kongresin e SHBA-së i bënë thirrje administratës së presidentit Xho Bajdenit të mos i shesë aeroplanë luftarakë "F-16 Turqisë, duke shprehur besim se Kongresi do të bllokojë çdo eksport të tillë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle