Botë SQBotë.Portal SQ

Kongresi amerikan e miratoi pakon infrastrukturore të Bajdenit, në vlerë prej 1,2 trilionë dollarë

Pas një ngërçi të gjatë, demokratët kanë lënë mënjanë ndarjet midis progresistëve dhe centristëve për të miratuar një paketë prej 1,2 trilionë dollarëve mbi infrastrukturën, duke e dërguar ligjin për t’u nënshkruar nga presidenti Xho Bajden.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle