Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Konfiskohet prona e Medvedçukut në Ukrainë

Byroja Shtetërore Hetimore të Ukrainës kumtoi se janë konfiskuar banesa, shtëpi, automjete dhe tokë, në pronësi të shefit të këshillit politik të partisë ukrainase "Platforma Opozitare - për Jetë" të Viktor Medvedçukut dhe bashkëshortes së tij Oksana Marçenko.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle