0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Konferencë shtypi për projektin e centralit me erë Kumanovë – Nagoriçan i Vjetër – K. Pallankë (drejtpërdrejtë)

Konferencë shtypi e kryeministrit Zoran Zaev, përfaqësuesit të autorizuar për kompaninë gjermane WPD Andrea Bjorn Sholet dhe ambasadores së Gjermanisë Anke Holshtajn, për projektin investues strategjik për ndërtimin e centralit me erë prej 415 megavatësh në shtrirjen Kumanovë - Nagoriçan i Vjetër - Kriva Pallankë në vlerë prej rreth 500 milionë euro.

Shkup, 12 tetor 2021 (MIA) – Konferencë shtypi e kryeministrit Zoran Zaev, përfaqësuesit të autorizuar për kompaninë gjermane WPD Andrea Bjorn Sholet dhe ambasadores së Gjermanisë Anke Holshtajn, për projektin investues strategjik për ndërtimin e centralit me erë prej 415 megavatësh në shtrirjen Kumanovë – Nagoriçan i Vjetër – Kriva Pallankë në vlerë prej rreth 500 milionë euro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle