0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Konferencë përmbyllëse në Shkup me rastin e integrimit të plotë ushtarak të Maqedonisë së Veriut në NATO

- Në konferencën përmbyllëse të hënën dhe të martën në Shkup do të zyrtarizohet përmbyllja e procesit të integrimit ushtarak të Maqedonisë së Veriut në NATO. Në konferencë do të marrin pjesë komandanti i Komandës Federale të NATO-s për transformimin në Norfollk, gjeneral Filip Llavin, shefi i SHM të Armatës, gjeneral-major Vasko Gjurçinovski, përfaqësues të komandave dhe shtabeve të NATO-dhe përfaqësues të SHM dhe të Ministrisë së Mbrojtjes. Të martën, në ceremoninë solemne në Vilën Vodnë do të nënshkruhet Deklarata e Përbashkët me çka vendi edhe zyrtarisht do të bëhet anëtar i plotë ushtarakisht ndërveprues i Aleancës. Nënshkrim në dokumentin nga ana e NATO-s do të vendosë gjeneral Llavin, ndërsa në emër të vendit shefi i SHM të Armatës gjeneral - major Gjurçinovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle